Osobní dopis paní ředitelky

29.06.2021 20:44

Vážení a milí,

nepíše se nám to snadno, ale potřebujeme vaši pomoc! Naše školka OPUS se dostala do situace, kterou bez vás nedokážeme zvládnout. Téměř 30 let s láskou vzděláváme děti a děláme to v úctě, s respektem a poctivě. Práce s dětmi je pro nás vším. Nejsme jen „obyčejná školka“. O tom svědčí také nespočet spokojených dětí a rodičů, které jsme za ta léta poznali a kteří prošli naší školkou. Teď ale bohužel čelíme situaci, kdy jsme na pokraji existence.

BEZ VÁS TO NEZVLÁDNEME!

Naše Soukromá mateřská škola OPUS, o.p.s. na Praze 5 – Zbraslav je zapsaná v síti škol a je závislá na dotacích, stejně jako školky státní. Existence naší školky je podmíněna poskytnutím několika miliónové dotace od Magistrátu hl. m. Prahy, který nám bohužel pro následující školní rok 2021/2022 kvůli administrativní chybě a pozdnímu podání žádosti, dotaci NEPOSKYTL. Školkovné, které rodiče platí, bohužel pokryje pouze malou část našeho provozu.

POMOZTE NÁM PROSÍM PŘEČKAT NÁSLEDUJÍCÍ ROK A UDRŽET ŠKOLKU I NADÁLE OTEVŘENOU

Navíc jsme v tomto roce byli nuceni čelit nebývalým výzvám souvisejících s epidemií COVID 19, kdy naše školka musela být na základě vládních nařízení několik měsíců uzavřena, přičemž jsme neměli nárok na žádnou podporu v rámci kompenzačních opatření.

Představa, že bychom museli 80 dětem a 15 zaměstnancům říci nekompromisně -  zavíráme, nám rve srdce a děláme vše pro to, aby k tomu nedošlo. Nicméně i přes obrovské úsilí vedení a celého kolektivu, to nedokážeme následující školní rok zvládnout bez vaší finanční pomoci.

Pokud vám náš příběh a osud dětí není lhostejný, přispějte na náš transparentní účet https://transparentniucty.moneta.cz/homepage/-/transparent-account/238912085

 

ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU:

238 912 085/0600

 

Z celého srdce děkujeme,

Vlasta Tomášková a celý kolektiv MŠ OPUS