O nás

 

Mateřská škola OPUS vznikla v roce 1978 a byla zřízena jako dvoutřídní pro maximální počet 30 dětí. Byla umístěna v areálu družstva OPUS na Zbraslavi odkud pramení její název. V roce 1993 se z mateřské státní školy stala škola soukromá, později a to v roce 1998 se naše škola stala obecně prospěšnou společností s celým názvem soukromá mateřská škola OPUS o.p.s. s kapacitou pro 50 dětí.

S postupným nárustem obyvatel na Zbraslavi začal stoupat všeobecně zájem o mateřské školy. S tímto trendem začal být akutní nedostatek míst pro předškolní děti. Rozhodli jsme se rozšířit naší školu s povolením městské části Praha Zbraslav o dalších 36 dětí na konečný počet 86 dětí. Mateřská škola má vlastní stravovací zařízení. Máme k dispozici velkou zahradu, na které se nachází houpačky, skluzavky, pískoviště, domečky. Zahrada i okolí školy je pro nás stálým zdrojem poznání přírody, rozvoje tělesné zdatnosti a pěstování kladného vztahu ke všemu živému i neživému.

Rozlohou i vnitřním uspořádáním jsme škola pětitřídní s kolektivem dobře spolupracujících pedagogů a to nám dává možnost vytvořit příjemné "rodinné" prostředí s pohodovou atmosférou, kde se děti cítí uvolněně, přirozeně projevují svá přání a nenásilně získávají nové poznatky, zkušenosti, vědomosti a dovednosti

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.