Akce MŠ

V sobotu 4. 5. se konala každoroční zahradní slavnost, tentokrát "Čarodějnická stezka". Pro děti byla připravena tajuplná stezka plná úkolů a dobrodružství, za jejich splnění si děti odnesly odměnu a certifikát. Nechybělo ani tematické občerstvení, spoustu zábavy a tvoření. Skvělou show předvedl kouzelník "Cucíno", který měl pro děti připravené tanečky, kouzlení a na závěr fantastickou bublinkovou show. Jak celý den vypadal se můžete podívat ve videoklipu

V pátek 3. 5. navštívili školku místní "Hasiči". Děti si mohly vyzkoušet hasičské vybavení, hasit vodou nebo okouknout prostory hasičského vozu. 

V pátek 26. 4. vyrazily děti ze třídy "Motýlci" za zážitkem v podobě "Solné jeskyně", který byl jako dárek celé třídě od jedné z maminek. Děkujeme

V pátek 26. 4. vyrazily děti ze třídy "Myšky" na výlet do "Království železnic"

V úterý 23. 4. se děti ze třídy "Motýlci" vydaly na pěší výlet na Baně aneb "učení v terénu" a za odměnu hřiště.

V pondělí 22. 4. se slaví "Den Země". I naše školka se zapojila do oslav a to formou úklidu naší milované zahrady. A na plot byl připraven kvíz, který děti luštily spolu s rodiči.

Ve čtvrtek 18. 4. proběhlo ve školce preventivní vyšetření zraku, díky projektu zdravotnického zařízení Primavizus "Koukají na nás správně?"

Ve středu 17. 4. proběhl další dopravní den v rámci našeho projektu, tentokrát na téma "ŠLAPACÍ KOLO"

Ve středu 10. 4. vyrazily děti ze třídy "Lvíčata" a "Koťata" na výlet do "Království železnic"

V úterý 9. 4. proběhl "Hrníčkový den". Vyráběly a malovaly se hrníčky. Děti si tento den donesly svoje oblíbené hrníčky z domova. A na rodiče tentokrát čekala "Hrníčkový výzva" - vyrobit doma s dětmi jakýkoliv hrníček a vystavit ho na plot školky.

V úterý 2. 4. proběhl další Projektový den "Dopravní prostředky" s využitím tabletu a mobilní vzdělávací aplikace "Glitr". Děti ze třídy Motýlci se seznámily nejen s digitálním prostředím, ale užily si také skupinové aktivity, stavby z magnetické stavebnice, kvízy, hry mimo tablet apod. 

V úterý 2. 4. vyrazily předškoláci na "Ukázkovou hodinu" do Základní školy Nad Parkem

Ve čtvrtek 28. 3. jsme s dětmi oslavily Velikonoce aneb "Velikonoční hrátky" na zahradě. Děti hledaly vajíčka, tvořily výrobky a nakonec dostaly i nadílku.

Ve čtvrtek 21. 3. jsme se zapojily do "Ponožkové výzvy" a vyjádřili tím podporu dětem s Downovým syndromem. Tento den jsme všichni přišli do školky v každé ponožce jiné

Ve středu 20. 3. proběhl další dopravní den v rámci našeho projektu, tentokrát na téma "KOLOBĚŽKA"

V pondělí 18. 3. proběhl Projektový den "Doprava" s využitím tabletu a mobilní vzdělávací aplikace "Glitr". Děti ze třídy Žabiček  se seznámily nejen s digitálním prostředím, ale užily si také skupinové aktivity, kvízy, hry mimo tablet apod. Podívejte se na ukázkové video, jak takový projektový den vypadá.

Od 10. 3. do 15. 3. proběhla škola v přírodě "zimní radovánky" Benecko na Hančově Boudě.  I přes chybějící sníh, si to děti maximálně užily. Procházky po Benecku, snowtubing, stezka s úkoly, 3D bludiště, bowling, vnitřní lanový park, večerní bojovka, diskotéka, tombola.

Ve středu 28. 2. proběhl další dopravní den v rámci našeho projektu, tentokrát na téma "RAKETA"

Ve středu 21. 2. proběhla zábavná dopolední akce a to "Banánový den". Tvořilo se, malovalo, hrálo a soutěžilo. Děti přišly do školky ve žluté barvě a donesly si nejrůznější hračky a knížky s motivem banánu nebo opičky.

Ve čtvrtek 15. 2. navštívilo školku divadlo plné písniček "Plecha a Neplecha" s pohádkou "Hurá na výlet"

Ve středu 14. 2. proběhla ve školce valentýnská akce "Srdíčkový den".

Únorový "Masopust" ve školce

Ve středu 7. 2. proběhlo zábavné dopoledne "Myškohraní"

V úterý  23. 1. nás navštívil divadelník s hudebním pořadem pro děti "Projdeme se po ZOO"

Ve středu 17. 1. proběhl další dopravní den v rámci našeho projektu, tentokrát na téma "LETADLO"

Ve středu 10. 1.  proběhl ve školce "Eskymácký den". Zábavné dopoledne plné her, soutěží, malování, tvoření a zpívání.

V pátek 5. 1.  byl den ve znamení "Tří králů". Tvořilo se, malovalo se, hrálo se a také se vyrazilo na tříkrálový průvod po okolí Zbraslavi.

Ve středu 3. 1. a ve čtvrtek 4. 1. se školka vydala na "výstavu betlémů" do galerie Městského domu na Zbraslavi.

Ve čtvrtek 21. 12. proběhlo tradiční vánoční filmové promítání. Tentokrát pohádka "Polární expres". Nechyběly vstupenky ani popcorn.

Ve středu 20. 12. proběhl další dopravní den v rámci našeho projektu, tentokrát na téma "TRAMVAJ"

V pátek 15. 12. a sobotu 16. 12. proběhly "Vánoční besídky", které se všem třídám moc povedly. Nechybělo ani slavnostní občerstvení pro děti, předání vánočního přáníčka a vyrobeného dárku.

V pátek 15. 12. se ve školce slavily "Vánoce". Nechyběla vánoční výzdoba, slavnostní vánoční menu, zpívání koled a samozřejmě přišel i  "Ježíšek" s novými dárečky do každé třídy.

Zimní radovánky

Ve středu 6. 12. se ve školce konal "Čertovský rej". Dopoledne plné tvoření, her, zpěvu a čertí disco.

V úterý 5. 12. nadílka od Mikuláše, Čertíků a Andílků

Zima je tu a letos i pořádná sněhová nadílka.

V sobotu 2. 12. rozsvícení světel na Zbraslavi a zahájení adventu. Děkujeme dětem ze třídy "Žabičky" za krásné hudební vystoupení. Byly jste úžasní.

V pátek 1. 12. vyrazila třída "Žabiček" do Království železnic a na projížďku vlakem.

Ve středu 29. 11. se uskutečnilo tvoření s rodiči. Vyráběly se adventní věnce a užívalo se předvánoční nálady u kávy a dobrého jídla.

Ve středu 22. 11. proběhl další dopravní den v rámci našeho projektu, tentokrát na téma "VLAK"

V úterý 21. 11., v rámci dopravního projektu, vyrazily děti ze třídy "Motýlků" na dopravní výlet. Projely se vlakem, prohlídly si Hlavní nádraží v Praze a nakonec si užily skvělý program v Království železnic.

V pondělí 13. 11. školka slavila svátek Sv. Martina.

Od 5. 11. do 10. 11. proběhla podzimní škola v přírodě s plaveckým výcvikem. Tentokrát v Josefově dole v hotelu "Peklo". Děti si to maximálně užily, skvělý bazén, úžasný hotel, výborné jídlo a krásné prostředí Jizerských hor.

V úterý 31. 10. se celá školka zahalila do oranžové barvy, jelikož proběhlo "DÝŇOVÁNÍ". Dlabaly se dýně, tvořilo se, malovalo a soutěžilo. Také dobroty k obědu a svačině byly z dýní.

V pátek 27. 10. se vydala předškolní třída Žabiček na celodenní výlet do "Národního technického muzea v Praze"

Ve středu 25. 10. proběhl další dopravní den v rámci našeho projektu, tentokrát na téma "AUTOBUS"

V pátek 20. 10. byl "Mezinárodní den stromů" a tak jsme slavily. Tvořilo, malovalo a hrálo se na téma stromy. K této příležitosti si všechny děti zazpívaly písničku "Stromy" a na závěr velké překvapení - každá třída si na zahradě zasadila svůj vlastní stromeček.

V úterý 10. 10. navštívil školku Cirkus Adonis. Zábavné představení plné kouzel, smíchu a legrace.

Ve středu 4. 10. se konala další tematická akce a to "Sovičkový den". Vyrábělo se, tvořilo se, hrálo se a soutěžilo se sovičkami. Děti si přinesly spoustu krásných hraček a obrázků.

V úterý 26. 9. proběhla ve školce zábavná akce "Jablíčkování".  Tvořilo se, malovalo a vyrábělo na téma jablíčka. Nechyběl ani jablečný raut, soutěže a tematické písničky.

V pátek 22. 9. k nám do školky na zahradu doslova přiletěla vzácná návštěva a to "Sokolnický program" s dravci a sovami.

V pondělí 18. 9. proběhla hodina tělocviku v "Třešňovce", na kterou se budeme těšit vždy jednou za měsíc. Každá třída se v tělocvičně vystřídala a pořádně si zacvičila.

V pátek 15. 9. vyrazila třída Žabiček do městské knihovny, kterou v rámci projektu "Kniha je můj kamarád" budou navštěvovat po celý rok. Paní knihovnice dětem vysvětlila rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, dále pak vyprávěla příběh z knížky. Poté si mohly děti půjčit jakoukoliv knížku, prozkoumat celou knihovnu nebo si pohrát v herně.

Ve středu 13. 9. proběhl první dopravní den v rámci našeho projektu, tentokrát na téma "AUTO"

V pondělí 11. 9. naší školku navštívil Aleš Bílek se svým divadelním představením "Princezna a drak"